zespół

Piotr Wiśniewski
Dyrektor Zarządzający DB77

Zanim powołaliśmy do życia DB77 przez ponad dziesięć lat pracowałem w obszarze zarządzania przedsiębiorstwami, w tym dużymi zakładami produkcyjnymi. Moje doświadczenie obejmuje również ponad sześć lat pracy w międzynarodowym przedsiębiorstwie z branży motoryzacyjnej (z oddziałami w Europie, Chinach, Indiach, Brazylii i w regionie NAFTA). W pracy konsultanta czerpię także z zasobów gromadzonych w trakcie wieloletniej praktyki w zawodzie doradcy podatkowego.

Niedawno udało mi się spełnić jedno ze swoich marzeń kończąc General Management Program na Harvard Business School. W 2009 roku obroniłem tytuł doktora Nauk o Zarządzaniu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Do tej pory najważniejszym z realizowanych przeze mnie projektów było przejęcie dostawcy globalnego producenta komponentów samochodowych – przedsiębiorstwa znajdującego się w upadłości złożonego z czterech niezależnych oddziałów zlokalizowanych w kilku krajach. Dostawca ten w ciągu kilku lat rozwinął swoją działalność, czego dowodem jest szereg nagród przyznanych przez takie firmy jak: VW, Audi, BMW Jaguar Land Rover.

W życiu zawodowym stawiam na pasję i doświadczenie. To dlatego jestem dumny, że DB77 mogę współtworzyć z zespołem, który podziela moje wartości i dzięki temu razem możemy osiągać założone cele.

Paweł Kaliński
Dyrektor Działu Prawnego DB77

W pracy z naszymi Klientami chciałbym dzielić się posiadanym prawie dziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie korporacyjnego doradztwa prawnego, bieżącej obsługi prawnej spółek oraz prowadzeniem negocjacji prawnych i finansowych.

Przed założeniem DB77 efektywnie zarządzałem dużymi działami prawnymi wewnątrz przedsiębiorstw zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Pewnie czuję się także na polu obsługi prawnej projektów finansowanych oraz projektów opartych o dotacje unijne.
Jako dyrektor działów prawnych byłem odpowiedzialny m.in. za:
• kompleksową koordynację międzynarodowych zespołów prawnych i bieżące wsparcie centrali podmiotów działających na 4 kontynentach,
• kierowanie zespołem corporate governance and compliance,
• międzynarodowe wsparcie w negocjacjach m.in. ze związkami zawodowymi nie tylko na terenie Polski ale i w takich krajach, jak Włochy, Francja, Meksyk czy Brazylia

Jestem także Partnerem w Kancelarii Celińska Kaliński Mikołajczyk sp. p.

Duża łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji z klientami sprawia, że świetnie odnajduję się na styku obszarów prawa i gospodarki.

Wolne chwile staram się spędzać w sposób aktywny. Pasjonuję się żeglarstwem oraz podróżami motocyklowymi.

Adam Andreczko
Partner DB77 Consulting

Ukończyłem studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Częstochowskiej oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Moje życie zawodowe można opisać piętnastoletnim doświadczeniem zdobytym w branży przemysłu motoryzacyjnego przede wszystkim w obszarach związanych z inżynierią, a także zarządzania projektami i sprzedażą. Mam za sobą kilkadziesiąt projektów wdrożenia do produkcji seryjnej w tym wiele innowacyjnych produktów stworzonych w odpowiedzi na potrzeby Klientów. Posiadam kompetencje w zakresie lean manufacturing poparte uruchomieniem nowych linii produkcyjnych uwzględniających metodologię odchudzonej produkcji oraz antycypowanie błędów przez projektowanie procesów metodą FMEA. W ostatnich latach jako dyrektor działu byłem odpowiedzialny za analizy wartości dodanej produktów i wyceny projektów oraz negocjacje z największymi producentami samochodów m.in. z VW, BMW, JLR, VOLVO w międzynarodowym przedsiębiorstwie z branży motoryzacyjnej.

Prywatnie jestem zapalonym podróżnikiem. Zawsze lubiłem odkrywać miejsca, których nie dosięgła ludzka stopa, tym bardziej, że znajdywanie takich miejsc to zadanie coraz trudniejsze. Zawsze jednak liczy się dla mnie spotkanie z naturą, które przedkładam nad zwiedzanie nawet najbardziej wyrafinowanych pod względem architektonicznym miast. Poza podróżami interesuję się sportem. Od 8 lat trenuję karate. Pozwala mi to w pozytywny sposób rozładować stres. Cenię sobie tę sztukę walki również dlatego, że jednym z jej kluczowych założeń jest ciągłe doskonalenie się, które staram się przełożyć również na życie prywatne i zawodowe. Jednak pierwszoplanową rolę w moim życiu zawsze odgrywa rodzina.

Marcin Żurawik
Partner DB77 Consulting

Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej. Dysponuję ponad sześcioletnim doświadczeniem pracy w branży motoryzacyjnej głównie w zakresie zarządzani projektami. Świadczyłem swoje usługi dla dostawcy Tier 1 operującego na czterech kontynentach. W trakcie swojej ścieżki zawodowej brałem bezpośredni udział w projektach m.in. związanych z relokacją zakładów produkcyjnych w Europie i Ameryce Południowej z branży motoryzacyjnej oraz w transakcjach typu M&A. Posiadam również doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z klientami OEM, które zdobywałem na stanowisku Kierownika do Spraw Kluczowych Klientów.

W życiu zawodowym i osobistym stawiam na nieustanny rozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności. Nie boję się wyzwań, a każde z nich traktuję jako kolejne źródło wiedzy i doświadczenia. Cenię sobie także dobre relacje ze współpracownikami, które są dla mnie kluczem do osiągnięcia wspólnego celu.

Moje życie prywatne wypełnia rodzina i sport. Jestem zapalonym kolarzem i często biorę udział w zawodach MTB oraz XC. Lubię także podróże, a zwłaszcza takie, które dają możliwość odkrywania, poznawania i smakowania nowego kawałka świata.

Piotr Fabia
Partner & Lean Ekspert DB77 Consulting

Jestem absolwentem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na wydziale Budowy Maszyn. Legitymuję się 2 ukończonymi kierunkami studiów w zakresie Informatyki, Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz Studium Pedagogicznym. Swoją drogę zawodową rozpocząłem jeszcze w trakcie studiów podejmując pracę w amerykańskim koncernie motoryzacyjnym. Dziś mam za sobą kilkunastoletnie doświadczenie w pracy dla branży motoryzacyjnej przechodząc przy tym kolejne szczeble kariery od stanowisk Inżynieryjnych, Koordynując pracą działów związanych z optymalizacją produkcji, kończąc na stanowisku Kierownika Działu Technicznego w międzynarodowym przedsiębiorstwie. Lean towarzyszy mi w całej mojej zawodowej karierze, a praca w różnych zakładach i na różnych stanowiskach pozwoliła uzyskać przekrojowe spojrzenie na kwestię ciągłego doskonalenia.

Największą satysfakcję z pracy daje mi klient, który odczuwa korzyści płynące z przeprowadzonych wspólnie działań.

Życie codzienne staram budować wokół 3xM na bazie których powstał słynny Toyota Production System. Skutecznie rozprawiam się z mudą oraz staram się utrzymywać zdrowy balans pomiędzy pracą, a odpoczynkiem.

Wolne chwile staram się obecnie wykorzystywać na podróże te małe i te duże, z chęcią korzystam z wszelakich propozycji City Break, na dłuższy odpoczynek preferuję natomiast ciepłe klimaty wspierane śródziemnomorską kuchnią.

 

Dariusz Bartyzel
Partner & Lean Ekspert DB77 Consulting

15 lat doświadczenia w przemyśle samochodowym jako pracownik działu czasy i metody, trener i konsultant Lean Manufacturing na grupę.

Implementacja odchudzonej produkcji i reorganizacja zakładów grupy w Polsce, we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Brazylii, Meksyku, Chinach i Indiach. Współpraca w tej dziedzinie z takimi klientami jak BMW, JLR, Porshe.

Autor systemu produkcyjnego Maflow Company Production System oraz metodyki efektywnego wdrażania odchudzonej produkcji w 7 krokach sprawdzonej z sukcesami w polskich firmach  z przemysłu samochodowego, elektronicznego, papierniczego oraz ciężkiego (huta szkła, kuźnia).

Od 3 lat trener i konsultant z zakresu odchudzonej produkcji.

Sebastian Widera
Konsultant DB77 Consulting

Doświadczenia zawodowe miałem okazję zdobywać pracując w firmach produkcyjnych branży motoryzacyjnej. Ponad dekadę pracowałem w obszarach inżynierii produkcji, logistyki i zarządzania. Specjalizuję się m.in. w doskonaleniu przepływu materiałów, optymalizacji logistyki wewnętrznej i udowadniam, że Lean nie jest modą tylko narzędziem generującym pieniądze.

Moje kilkunastoletnie doświadczenie obejmuje m.in. projektowanie stanowisk produkcyjnych, wdrażanie systemów pull, kierowanie magazynami i logistyką wewnętrzną, zarządzanie projektami w logistyce oraz nadzorowanie przepływu materiałów.

Dziś doradzam, optymalizuję by z uporem maniaka rozprawić się z mudą. Pracuję z klientami na gemba, gdyż tylko tam znajdę problemy, którymi „warto” się zająć.

Prywatnie jestem dumnym tatą i początkującym adeptem tenisa ziemnego. Wolne chwile spędzam na wycieczkach rowerowych z rodziną. Uwielbiam kuchnię śródziemnomorską, którą odkrywam w greckich tawernach i włoskich trattoriach.

Dołącz do Nas
DB77 Consulting

To miejsce czeka właśnie na Ciebie.

szukasz pracy ?

KARIERA


ABSOLWENCI

Jeżeli:

  1. *właśnie ukończyłeś studia techniczne lub ekonomiczne i masz niewielkie doświadczenie w pracy,
  2. *chcesz się uczyć i rozwijać,
  3. *chcesz wykorzystywać swoje umiejętności i kreatywność,
  4. *posługujesz się językiem angielskim/niemieckim/francuskim lub innym językiem obcym,

Dołącz do nas jako młodszy konsultant.

EKSPERCI

Jeżeli:

  1. *jesteś ekspertem w branży motoryzacyjnej w obszarze logistyki, operacji, zarządzania produkcji, jakości lub audytu,
  2. *jesteś uczciwy i cenisz sobie transparentność,
  3. *profesjonalizm, wysoka efektywność i zaangażowanie to twoje mocne strony,

Możesz stać się członkiem zespołu DB77 jako starszy konsultant lub kierownik projektu.

Prosimy o przesłanie kompletnej aplikacji w języku angielskim (CV, list motywacyjny, certyfikaty, referencje) na nasz adres mailowy.

 

“Wierzymy w naukę poprzez działanie”.