Automatyzacja przemysłu z każdym dniem staje się bardziej dynamiczna i niesamowicie przyspiesza. Nieważne czy przedsiębiorca prowadzi małą, średnią czy dużą firmę, każdy już pewnie zastanawiał się nad zmianami. Właśnie nadszedł na nie wielki czas.
Proces wdrażania robotów zachodzi jednak bardzo powoli i wieloetapowo. Wpływ na to mogą mieć: obawa przed przestojami produkcji w przypadku awarii, opór zespołu zarządzającego przed zmianami czy konieczność finansowania CAPEX. Wymagana stopa zwrotu czy budowa kosztownego zespołu automatyków i robotyka to kolejne czynniki wpływające na opieszałość w podejmowaniu decyzji o robotyzacji. Jeszcze inny poważny problem to niedobór wykwalifikowanej kadry pracowników w różnych obszarach produkcji. W obecnym czasie wyzwaniem jest nawet znalezienie odpowiedniej kadry na linie produkcyjne.
Zakłada się, iż w najbliższym czasie wzrost dalszych wynagrodzeń będzie się utrzymywał na poziomie 7%, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych – 2016-2018.
Problemy z jakimi borykają się przedsiębiorcy można wymieniać bez końca. Pojawia się wobec tego pytanie czy istnieje możliwość, aby część z nich wyeliminować? Na te potrzeby odpowiada platforma DBR77.com.
W dzisiejszych czasach nie potrzebujesz samochodu, aby przemieścić się z punktu A do punktu B. Wystarczy, że masz aplikację Uber, natomiast kolekcja płyt zamieniła się w konto na Spotify. I taką właśnie formę innowacyjnego business modelu przyjęła nasza platforma.
Usługa DBR77 ma na celu odejście od fizycznego posiadania rzeczy, w kierunku zaspokojenia potrzeby każdego przedsiębiorcy w wielu obszarach. Dzięki nam zamiast wszystkich kosztów oraz zobowiązań z zakupem robota, kupujesz tylko jego pracę. Prześledźmy ten proces krok po kroku. Startujemy od przygotowania stanowiska do pracy robota wykorzystując narzędzia lean manufacturing. Montujemy robota na stanowisku i programujemy go. W kolejnym etapie przeprowadzone zostają szkolenia operatorów. Cały proces jest nadzorowany online w czasie rzeczywistym. Analizujemy go na podstawie odczytów systemowych, wydajności czy video z kamery przemysłowej. Następnie rozliczamy efektywność pracy i przeprowadzamy przeglądy okresowe oraz ponowne programowania, jeśli występuje taka potrzeba. DBR77.com całościowo realizuje proces przygotowania stanowiska produkcyjnego oraz jego robotyzacji. Po uruchomieniu produkcji przedsiębiorca nie martwi się już o dane stanowisko, może skoncentrować się na swojej podstawowej działalności.
Sama idea przyciągnęła już niejednego. Sprawia, że człowiek zaczyna wierzyć w to, że robotyzacja może być prosta i przyjemna. Tak to przecież przedstawiamy. Nic jednak nie przekona przedsiębiorcy tak jak przykład z życia wzięty, realny projekt, który można samemu prześledzić na podstawie konkretnych liczb. Firma produkcyjna X. Zakładamy, że pracuje w systemie 3-zmianowym i wykorzystuje dwa stanowiska do robotyzacji. Na każdym etapie przewidziano zadania dla tylko jednego pracownika. Łatwo możemy wyliczyć efektywny koszt pracownika na stanowisku, uwzględniając całkowity koszt pracy pracownika. Dodatkowo uwzględniamy jego absencje chorobową, która jest średnio na poziomie 7% oraz dni urlopowe, które przewidziane są w Kodeksie pracy oraz święta ustawowo wolne. Wychodzi około 70 000 zł, a jak ustaliliśmy wyżej, koszt pracy z roku na rok tylko wzrasta, ze względu m.in. na wzrost kosztów minimalnego wynagrodzenia czy też inflację. Przechodząc krok dalej, DBR77 oferuje realizację usługi w okresie bazowym 3 lat za wynagrodzeniem określonym jako 90% aktualnego kosztu pracy operatorów na stanowisku. W całym okresie trwania umowy koszty usługi pozostają niezmienne na poziomie kosztów w roku zawarcia umowy. Na tym etapie już możemy zaplanować oszczędności, które szacuje się na 350 000 zł dla przedstawionego modelu.
Automatyzacja to przyszłość, krok w przód. Krok, który poprawia jakość, wydajność i innowacyjność. DBR77 wyciąga dłoń do tych małych i większych firm, aby przejść wspólnie ten proces i zautomatyzować świat.